رعایت کپی رایت

رعایت حق کپی رایت را از خودمان شروع کنیم…

– متاسفانه در ایران علیرغم فرهنگ غنی و علاقه و استعداد هنری که در گذشته ایرانیان موج میزند، احترام به حقوق هنرمندان مفهوم چندانی ندارد.
به ویژه پس از انقلاب، به علت محدودیت های موجود برای دسترسی به آهنگ ها و موزیک ویدئوهای ایرانی و خارجی، ورود غیرقانونی و استفاده از آثار هنرمندان این عرصه بدون اطلاع آنان بسیار مرسوم گردید و نسل جدید بدان عادت کرده اند.

با پیشرفت صنعت موسیقی در داخل کشور، استفاده از روش های سابق و دانلود مجانی از وب سایت های غیر رسمی همچنان رواج دارد و با توجه به هزینه گزاف، وقت و تلاشی که تعداد زیادی از هنرمندان برای تولید و توزیع آلبوم های خوانندگان صرف می کنند (هزینه تولید هر آلبوم موسیقی بصورت عرف حداقل ۲۵ میلیون تومان است و این مبلغ تا ۷۰ میلیون تومان هم می رسد)، اینچنین اقداماتی به شدت به صنعت موسیقی ایران لطمه می زند و انگیزه پیشرفت و نوآوری را از هنرمندان می گیرد.

پس این وظیفه تک تک افراد است تا با در نظر گرفتن این مهم گامی در فرهنگ سازی در این حوزه برداشته و با درک مفهوم حق کپی رایت، ذوق هنری خود را نشان داده و به هنرمندان عرصه موزیک کمک کنند تا بال و پر گرفته و استعدادهای خود را شکوفا سازند.

منبع: سایت هم آهنگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای جلوگیری از اسپم *